ATTIĞIMIZDAN FAZLASINI KAÇIRDIK; 3 – 1.
Sivas Belediyespor, 2. Lig Kırmızı Grup’un 26.haftasında Bucaspor’u 3 – 1 mağlup etti.
Karşılaşmada attığından fazlasını kaçıran Belediyespor, lider Menemen Belediyespor’un, haftayı beraberlik tamamlamasıyla aradaki puan farkını 3’e indirdi.

IMG_4554
Muhsin Yazıcıoğlu Stadyumu’nda oynanan karşılaşmayı Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı Hasan Karaman, yönetim kurulu üyeleri ile Sivaslı taraftarlar izledi.
Müsabakaya her iki takımda kontrollü ataklarla başladı. Maçın ilerleyen dakikalarında baskısını artıran Belediyespor, 8. dakikada Emre Özkan’ın kendi kalesine attığı gol ile 1 – 0 öne geçti. İlerleyen bölümlerde baskısını sürdüren Belediyespor, 27.dakikada Samet Katanalp’in golü ile durumu 2 – 0 yaptı. İlk yarı bu sonuçla sona erdi.

IMG_4534
Karşılaşmanın ilk yarısında olduğu gibi ikinci devrede de etkili ataklarını sürdüren Belediyespor, karşılaşmanın genelinde tek kale oynadı. 48. dakikada Sinan Akaydın, Belediyespor’un 3. golüne imza attı.
İkinci yarının son bölümlerine doğru farkı azalma çabasındaki Bucaspor, 68. dakikada Emre Özkan’ın golü ile durumu 3 – 1 yaptı. Sivas Belediyespor, ilk yarıda ve ikinci yarıda farkı daha da artırabileceği gol durumlarından yararlanamadı.

IMG_4540
Sivas Belediyespor, sezonun ilk devresinde İzmir’de 1 – 0 yendiği Bucaspor’u, bu kez kendi evinde 3 – 1 mağlup ederek, 3 puanın sahibi oldu. Lider Menemen Belediyespor ile Hatayspor takımlarının 26. Haftayı beraberlikle tamamlaması ile birlikte galibiyeti daha da anlam kazanan Belediyespor, bu sonuçla puanını 55 yaptı ve dördüncü sıradaki yerini korudu.

CEVAP VER