Her yıl olduğu gibi bu yılda Okulların Tatil olmasıyla birlikte çocukların Spor Ahlakı almaları ve kötü alışkanlılardan uzak durmaları amacıyla Sivas Belediyespor’un Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesisleri’nde verdiği yaz okulu kursları sona erdi.

IMG_4412
2005 ve 2008 doğumlu toplamda 500’ün üzerindeki çocuk haftanın 5 günü gelerek altyapı hocalarından temel spor ahlakı ve spor eğitimi aldılar.Belediyespor’un deneyimli altyapı hocaları tarafından verilen kurslarda çocukların fiziksel gelişimlerinin yanı sıra spor ahlakı ve örnek bir kişilik olmaları hedeflendi.

Ücretsiz ulaşım imkânı sağlanan çocuklar, evlerinden servislerle alınarak tesislere getirilirken buradaki kursların ardından evlerine servisle bırakıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Altyapı Koordinatörü Murat Küçükyazıcı, “Bu yıl yaz okulundaki çalışmalarımız oldukça verimli geçmiştir. Yaz Okulu kapsamında tespit edilen 50’ye yakın yetenekli çocuklar kulübümüzün bünyesine dâhil edildi.

Bu dahil edilen Çocuklar yıl boyunca Futbol Kurslarına devam edecektir. Başta kulüp başkanımız Turhan Tunahan olmak üzere tüm yönetim kuruluna teşekkür ederken birlikte görev yaptığım yaz okulu hocalarımıza da göstermiş oldukları çalışmalar için ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

CEVAP VER