HENTBOLCÜLERİMİZ GALİBİYET SERİSİNİ SÜRDÜRÜYOR…

0
771

Sivas Belediyespor Bayan Hentbol takımı ligin 25. haftasında Rize Pazarspor takımını 34 – 30 yenerek galibiyet serisini devam ettirdi.

Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okulu (BESYO) Spor Salonu’nda oynandı. Karşılaşmayı Sivas Belediyespor As Başkanları Ali İzgi,Osman Yılmaz, Hentbol Şube Sorumlusu Taner Karabal, Muhasip Adil Darıcık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Sivas Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zeki Ekici, Sivas Belediyesi Spor İşleri Müdürü Davut Aşık ile çok az sayıda taraftar izledi.

Sivas Belediyespor Bayan Hentbol takımı, güçlü rakibi Rize Pazar spor karşısında karşılaşmaya hızlı ve etkili başlayan taraf oldu. Maçın ilk dakikalarından itibaren rakibe karşı üstün görünen Belediyespor Bayan Hentbol takımı, ilk devreyi 17 – 13 tamamlandı.

Müsabakanın ikinci devresine skor üstünlüğü ile rahat başlayan Belediyespor bayan hentbol takımı, baskılı ve atak oyununu bu yarıda da sürdürerek Rize Pazar spor’u 34 -30 mağlup etti.

Belediyespor, bu galibiyetle puanını 32 yükseltirken, grupta 5. sırada yer aldı.

Bayanlar Hentbol 1. Ligi’nde ilimizi temsil eden Bayan Hentbol takımı, ligde çıktığı 25 maçta 2 beraberlik 15 galibiyet alarak çıkışını bu hafta da sürdürdü.

Ayrıca, Yıldız Bayan Hentbol takımının Türkiye 2. olması sebebiyle Bayan Hentbol A Takımı’na ileri ki günlerde ek 2.2 puan daha gelecek.

CEVAP VER