KARATE TAKIMIMIZ SEÇMELERDE FARK ATTI

0
925

Minikler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonası ve Yıldızlar Milli Takım seçmeleri, 10 – 15 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya’nın Kemer İlçesinde yapılacak.
Sivas’ta faaliyet gösteren spor kulüplerinden, minik ve yıldızlar kategorilerindeki sporcular, yaş gruplarına göre düzenlenen seçmelerde Türkiye şampiyonasına katılabilme mücadelesi verdiler.

Sivas Belediyespor karate takımı, 21 birincilik elde ederek, seçmelerde ilk sırayı aldı. Fetih Spor Kulübü 6 birincilik, Gençlik Spor Kulübü 2 birincilik ve Yiğido Savunma Sanatları Spor Kulübü 1 birincilik derecesi kazandılar.

Seçmelerde yaş gruplarına göre derece kazanan sporcular, performans değerlendirmesi yaptıktan sonra Türkiye Şampiyonası için Antalya’ya gidebilecek.

GSGM ANADOLU YILDIZLAR LİGİ KARATE MÜSABAKASI

Sivas Karate Takımı’nda yer alan Sivas Belediye Spor Kulübü’nden 7 sporcu, Türkiye Finali’nde bu yıl 15 branşta yer alan Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Anadolu Yıldızlar Ligi’nde yarışacak.

Yıldızlar Ligi’nde, 2003-2005 doğumlular arası 7 erkek ve 6 kız sporcu toplam 13 sporcu mücadele edecek. Gruplardan ve yarı finalden birincilikle çıkan kız ve erkek takımı, Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) final müsabakasına katılmak hakkı elde edecek.

Anadolu Yıldızlar Ligi, 25-26 Mart 2017 tarihlerinde Isparta’da düzenlenecek.

CEVAP VER