KASTAMONU’DAN 1 PUAN İLE DÖNDÜK

0
620

Sivas Belediyespor, Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’un 4. haftasında Kastamonuspor ile 0 – 0 berabere kaldı.

Gazi Stadyumu’nda oynanan müsabakayı Ankara bölgesi hakemlerinden Yiğit Peşin yönetirken, yardımcılıklarını İstanbul bölgesi hakemleri Süleyman Yavaşoğlu ile Mehmet Can Küçük,dördüncü hakemliği ise Tekirdağ bölgesi hakemlerinden Mehmet Ali Özer yaptı.

Karşılaşmayı, Sivas Belediyespor Kuliübü Başkanı Hasan Karaman, Başkan Yardımcısı Ali İzgi, As Başkanlar Cengiz Kuzucuoğlu, Ahmet Turan Akkaş, Hentbol Şube Sorumlusu Taner Karabal, yönetim kurulu üyeleri Bekir Sıtkı Eminoğlu,Sinan Duman ile çok az sayıda Kastamonulu taraftar izledi.

Maçın ilk devresine Kastamonuspor başladı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında her iki takım da kontrollü ataklarla rakip kalelerde etkili olmaya çalıştı. Kastamonuspor, maçın ilk bölümlerinde daha etkili ve baskılı görünen taraf oldu. Sivas Belediyespor, ilerleyen dakikalarda rakibin baskısını, savunma ve orta alanda boş alan bırakmayarak savuşturdu. Orta alan mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmanın ilk yarısı 0 – 0 sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci devresine Belediyespor başladı. Karşılaşmanın ikinci yarısında her iki takım da rakip kalelerde birden çok gol pozisyonu yakaladı. Ancak her iki takımda bunları golle sonuçlandıramadı. Ligin iddialı takımlarından biri olan Kastamanuspor karşısında başa baş mücadele eden Belediyespor, maçın bazı bölümlerinde üstün olan taraftı.

Her iki takımın çabası 90 dakika süresince eşitliği bozmaya yetmeyince karşılaşma 0 – 0 sona erdi.

Sivas Belediyespor, bu sonuçla Kastamonu’dan 1 puanla döndü. Ligde puanını 8 yükselten Belediyespor, 5. sırada yer aldı.

Sivas Belediyespor, ligin 5.haftasında 27 Eylül 2017 Çarşamba günü kendi sahasında Keçiörnegücü ile saat: 15.00’de karşılaşacak.

CEVAP VER