KULÜBÜMÜZ SPORCUSU TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU…

0
675

Türkiye Minik Yıldızlar Karate Şampiyonası, 10 – 12 Nisan tarihleri arasında Antalya Kemer’de yapıldı. Balkan Karate Şampiyonası’na katılacak sporcuları belirlemek için yapılan Milli Takım Aday Kadrosu seçmelerine 60 İl’den 2700 sporcu katıldı.

Sivas Belediyespor Kulübü’nden 14 sporcunun katıldığı şampiyonada, 2004 doğumlu +54 Kilogram’da İlknur İmece dereceye girdi. Rakiplerini yenerek yarı finale yükselen İmece, son müsabakasında son 10 saniye kalası rakibine 1 puan vererek Türkiye 3.oldu.

Türkiye üçüncüsü olan İlknur İmece, “Derece yapmamda emeği olan hocam Mahmut Gümüşsay ile Sivas Belediye Başkanımız Sami Aydın, Kulüp Başkanımız Turhan Tunahan ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Balkan Şampiyonası’nda Sivas’ı en iyi şekilde temsil etmek için gayret göstereceğini belirten İmece, başarılı olacağına inandığını söyledi.

Türkiye Minik Yıldızlar Karate Şampiyansı’nda üçüncü olan İlknur İmece’nin babası ise “Çok mutluyum. Kızım Sivas’a Türkiye üçüncülüğü getirdi. Milli takımını temsil edecek.

Belediye Başkanımız Sami Aydın, Kulüp Başkanımız Turhan Tunahan ve yönetimine, gençlerimize sağladıkları imkânlardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer yandan Balkan Şampiyonası için Milli Takım Kampı, 15 – 19 Mayıs’ta, Şampiyona ise 19 – 21 Mayıs Tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak.

CEVAP VER