YAZ OKULLARI RESMEN AÇILDI…

0
691

Sivas Belediyespor’un, her yıl Geleneksel hale getirdiği yaz okulları resmi açılış töreni, Muhsin Yazıcıoğlu Tesislerinde güzel coşkulu bir şekilde yapıldı.
Törene, Sivas Vali Yardımcısı Can Aksoy, Kulübün Onursal Başkanı ve Aynı Zamanda Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın,Başkan Yardımcısı Ahmet ÖZAYDIN, İl Spor Hizmetleri Müdürü Salim Kılıç, Özbelsan A.Ş Genel Müdür Vekili Şaban Kaya, Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı Hasan Karaman, Kulüp Yönetim kurulu üyeleri ile yaz okuluna katılan çocuklar ve aileleri katıldı.
Sivas Belediyespor Kulübü, Futbol, Karate Tekwando, Hentbol, Okculuk, Sayokan dallarında 600’e yakın çocuğu yaz okuluna katılıyor. Yaz okulu resmi açılış töreni, Sivas Belediyespor Kulübü Kız – Erkek ve Halk oyunlarının gösterileriyle başladı.
Daha sonra Sayokan Hocası Halil Kozanoğlu, muhteşem bir ok gösterisi yaptı.
Küçük karateciler, mini bir karate gösterisinin ardından Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı, Hasan Karaman, kulübün faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi.
Karaman, Belediyespor’un, her alanda başarılı bir grafik çizdiğini belirterek, bu yılda 600 üstünde çocuğumuzu yaz okuluna katıldığını, formalarının ücretsiz verildiğini, evlerinden alınıp evlere bırakıldığını söyledi. Karaman, “Her alanda spor hizmet etmek istiyoruz. Ben Burada Belediye Başkanımız Sayın Sami Aydına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra Kulübün onursal başkanı ve aynı zamanda Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas Belediyespor kulübünün, sporun her alanında başarılara imza attığını belirterek, geçtiğimiz sezon takımının, 2. Ligde şampiyonluğu az farkla kaçırdığını söyledi.
Hentbol takımının yine şampiyonluğu kıl payı kaçırdığını belirten Aydın, U11, 12 ve 13 takımlarının, Sivas şampiyonu olduklarını söyledi.
Belediye Başkanı Sami Aydın, her yıl düzenlenen yaz okullarına ilginin büyük olmasından dolayı memnuniyetini belirterek, yaz okullarının hayırlı olması temennisinde bulundu.
Daha sonra gruplarında şampiyon olan U11, 12 ve 13 takımlarına kupalarını veren Başkan Aydın, Yıldız Hentbol Bayan takımını takdim etti ve sporcularla resim çektirdi.
Belediye Başkanı Sami Aydın’a minik çocukların ilgisi görülmeye değerdi.

CEVAP VER